Sanatçılardan demokrasiye tam destek

■ Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişiminin yıldönümü, görkemli bir anmayla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yapıldı. Cumburbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen törene oyuncusuyla, şarkıcısıyla, radyocusuyla ve yapımcılarıyla birçok ünlü isim de eşlik etti. Sayısı milyonları bulan vatandaşların alkışları eşliğinde konuşma yapan Erdaoğan'ı dinleyen isimler de aynı coşkuyla tezahürat yaptı. Ellerinde bayrakları ile duygularını anlatan sanatçılar, tören bitene kadar da köprüden ayrılmayarak şehitlerimizi andı ve gazilerimize şifalar dilediler. 

Gurur duyuyorum 

Necati Şaşmaz“Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimizle de gurur duyuyorum. Milletçe 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde olacağız bu milletin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.” 

Hande Yener 

Birlik zamanı

“Tabii ki çok korkunç bir gündü  hepimiz çok zor zamanlar atlatıyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün de tekrar onları yaşatmak için buradayız. Bir tarafımız buruk bir tarafımız da tüm dünyaya karşı nasıl ayakta durduğumuzu gösteriyor. O yüzden birlik zamanı ben de buraya koşa koşa geldim. Her zaman vatanımız, milletimiz ve devletimiz için bir arada olmalıyız, her zaman sevgi ve saygıyla anacağız. Dünyada böyle bir millet yok. Vatanı söz konusu olunca böyle kenetlenen savunan bir millet görmemiştir kimse.”

MURAT YILDIRIM

Şehitlerimize layık olmaya çalışalım 

 

“Bugün daha çok hatırlama günü, daha çok birlikte olma günü çünkü 15 Temmuz gerçekten Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüm noktası diye düşünüyorum. Allah şehitlerimize rahmet kalanlarına sabırlar versin. O insanlar oraya giderken belki şehit olacaklarını tahmin etmiyorlardı. Ama vatan uğruna hiç gözlerini kırpmadan oraya gittiler ve canlarını bizler için feda ettiler. Biz de buna layık olmaya çalışalım” 

Gece hayatı durdu 

Yaşanan hain darbe girişiminin yıldönümünde İstanbul gece hayatı durdu. Gece hayatının nabzını tutan birçok mekan kapılarını kapatarak Türk bayrağı astı. 249 şehidimizin olduğu hain gecede eğlence düzenlemek istemeyen mekan işletmecileri de “Bu kadar acı yaşanan bir gece mekanı açmayız. Şehitlerimizin ailelerine Allah’tan sabır, gazilerimize de acil şifalar dileriz” dediler. 

Sinan Akçıl

Şehitlerimizin duygusuyla

“Cumhurbaşkanımızla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne çıkacağız. Geçen seneki şehitlerimizin duygusuyla, onların bize yaptıklarını minnetle anacağız. Allah bir daha böyle bir şey yaşatmasın ülkemize ve milletimize”

Dosta düşmana karşı 

 

Berkay, “Birlik olduğumuzu göstermek için  buradayız. Burada olmaktan şeref ve onur duyuyoruz. Şehitlerimizi anacağız birlik ve beraberliğimizi yeniden dosta düşmana göstereceğiz”

-Yakışıklı oyuncu Tolgahan Sayışman da sosyal medya hesabından duygusal bir mesaj paylaştı. Yaşanan hain darbe girişiminin ardından tek yürek olan Türkiye’yi özetleyen Sayışman'ın mesajı, dakikalar içindebinlerce beğeni aldı. 

-15 Temmuz Şehitlerini Anma törenine eşi Serkan Kadaloğlu ile gelen Petek Dinçöz, verdiği birlik mesajından sonra tüm tören boyunca bayrağıyla ile tezahürat yaptı.