Mahkeme tedbir kararı verdi

Sunucu Ece Erken'in, mahkemelik olduğu mimar komşusu Jale Barahya ile başı dertte. Barahya ünlü sunucuya mahkeme kararıyla tedbir aldırdı. Artık Erken mimarla ilgili paylaşım yapamayacak.

Sunucu Ece Erken, evinin dekorasyonunu yapan mimar komşusu Jale Barahya hakkında “Ben dolandırıldım, siz dolandırılmayın” diye paylaşımda bulunduğu iddiasıyla mahkemelik oldu. Savcılığa şikayette bulunan ve hakarete uğradığı iddiasıyla 15 bin lira tazminat davası açan Jale Barahya, Ece Erken’den korunmak için tedbir istedi. Mahkeme de Ece Erken’in bir ay süreyle Jale Barahya’ya şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren davranışlarda bulunmamasına karar verdi. İddiaya göre mimar Jale Barahya ile Ece Erken Ortaköy’de site komşusuydu.

BEN DOLANDIRILDIM SİZ DİKKAT EDİN

Ece Erken mahkeme kararından birkaç saat sonra sosyal medya hesabından, “Üst komşunuz da olsa tanıdık da olsa eğer bir mimara evinizi emanet ediyorsanız, bütçeniz belli bile olsa, ortada mailleşmeniz bile olsa, mimarın yanındaki çalışanlar bile şahit olsa, evi teslim ettikten sonra hele ki ünlüyseniz sizde 2, pardon 3 katı isteyebilirler. Mahkeme yanlış karar verebilir ama çok şükür temyize gidebilirsiniz! Kim kimi dolandırıyorsa Allah onu ıslah etsin! Haram zıkkım olsun. Ben dolandırıldım, siz dolandırılmayın. Sözleşmesiz iş yapmayın. Sahte alınan fazla faturalara dikkat edin aman ha!..” şeklinde bir paylaşımda bulundu.