• Bist 100
  103972
 • Dolar
  5,7702
 • Euro
  6,3548
 • Altın
  270,9070
İstanbul
12 / 20
0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Aralık 2017 Çarşamba 00:00:00 | Son Güncelleme: 12 Aralık 2017 Salı 19:32:55

Vakıfbank esnafın yanındaki güç olacak

Güçlü Türkiye’nin lider bankası VakıfBank, KOBİ ve esnafa nakdi ve gayri nakdi kredilerden, tahsilat ve ödeme hizmetlerine kadar birçok alanda finansal ürün ve hizmetler sunuyor.

Bankacılık sektörü aracılığıyla sağlanan kamu desteklerinin KOBİ ve esnafa ulaşması konusunda aktif rol alan VakıfBank, bu kapsamda, KOSGEB tarafından verilen faiz destekli kredi programlarının tamamına iştirak ediyor. Ayrıca Hazine Müsteşarlığı’nın sağladığı destek ile kefalet verme imkanları oldukça genişleyen Kredi Garanti Fonu teminatıyla KOBİ’lere finansmana daha kolay erişim imkanı sunuyor.

FİNANSAL KURUMLARDAN KAYNAK

VakıfBank, KOBİ ve esnafın kullanımı için, banka kaynaklarının yanı sıra uluslararası finansal kurumlardan da kaynak temini konusunda yoğun bir çalışma gösteriyor.  Bu kapsamda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan 25 milyon euro, Avrupa Yatırım Bankası’ndan 250 milyon euro, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan TurSEFF II kapsamında 55 milyon dolar, TurSEFF III kapsamında 55 milyon dolar temin eden VakıfBank, Kadın Girişimci Destek Paketi kapsamında da 25 milyon euro ek kaynak sağladı. Temin ettiği bu kaynakları işletme sermayesi ihtiyacı finansmanından kadın girişimciliğine, tarımsal faaliyetlerin finansmanından yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği finansmanına kadar birçok alanda uygun koşullarda KOBİ ve esnafın kullanımına sunuyor.

Dört aya kadar ödemesiz kredi

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Ersin Özoğuz, “Ülkemizin her bölgesindeki KOBİ’lere hizmet sağlamak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf Odaları ve Kalkınma Ajansları gibi pek çok kurum ve kuruluşla işbirlikleri yapıyoruz. VakıfBank olarak müşteri ihtiyaçlarının, en doğru şekilde yerelde tespit edilebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle il ve ilçelerimizin ticaret ve sanayi odaları ile yaptığımız işbirlikleri bizler için büyük önem arz ediyor” dedi. Esnaf ve KOBİ’lerin yıl içerisinde değişiklik gösteren nakit ihtiyaçlarının finansmanına yönelik özel kampanya kredileri düzenlediklerinin altını çizen Özoğuz, “KOBİ’lerin yeni yıla güçlü bir biçimde girebilmeleri için “KOBİ’lere “Dört aya kadar ödemesiz” kredi kampanyasını başlattık. Esnafın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak tasarladığımız “Esnaf Kredisi” ürünleri esnafımız tarafından büyük ilgi görüyor. Ayrıca KOBİ’lerin faaliyetleri esnasında ihtiyaç duyacakları kredi dışındaki bankacılık ürün ve hizmetlerine uygun maliyetlerle erişebilmelerini sağlamak amacıyla Halden Anlayan Paketler tasarladık” diye konuştu.

İHRACATÇI KOBİ'LERE BÜYÜK FIRSAT

Kredi ürünleri başta olmak üzere ihracat işlemlerinde uygun fiyat ve masrafları içeren ürün ve hizmet paketleriyle ihracatçı KOBİ’lere de destek olan VakıfBank, güçlü ihracatçı/ithalatçı Fırsat ve Transfer paketleriyle vergi, SGK ödemelerinden uygun fiyat ve masraflı bankacılık ürün ve hizmetlerine, kur, parite işlemlerinden transfer işlemlerine, GÜMKART için özel maliyet avantajlarından sigorta ve emeklilik işlemlerinde ayrıcalıklara kadar geniş bir yelpazede ihracatçı KOBİ’lerin ihtiyaçlarına cevap veriyor.En küçüğünden en büyüğüne kadar tüm KOBİ ve esnaf, www.vakifbankkobidost.com.tr sitesi aracılığıyla VakıfBank ürün ve hizmetlerine her an her yerden kolayca erişebiliyor.

Müşteri odaklı yaklaşımlarla KOBİ’lerin finansmana erişiminde bir nevi danışmanlık hizmeti de veren VakıfBank, Türkiye genelinde yaygın şube ağı, geniş ürün yelpazesi ve 2 bin 100 kişiyi  aşan uzman satış temsilcileri aracılığıyla KOBİ ve esnafın yanındaki güç olmaya devam ediyor.