• Bist 100
  86.771
 • Dolar
  6,0297
 • Euro
  6,7402
 • Altın
  247,7017
İstanbul
16 / 23
0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Kasım 2017 00:00 | Çarşamba

Çiftçilere faizsiz destek

VakıfBank TarımKart mazot, tohum ve gübre gibi her türlü tarımsal girdi alımında üreticilere altı aya kadar faizsiz dönem avantajı sağlıyor, borcunu hasatta ödeme imkanı sunuyor.

Bitkisel üretim, süt ve besi hayvancılığı, arıcılık, seracılık, balıkçılık, kümes hayvancılığı gibi tüm faaliyetlere göre özel olarak geliştirdiği kredi ve diğer bankacılık hizmetleriyle çiftçilere destek veren VakıfBank, yılda bir ödemeli TarımKart ile Pankobirlik ve tarım kredi kooperatiflerinin yanı sıra akaryakıt, yem ve gübre bayisi gibi 3 binin üzerinde anlaşmalı üye işyerinde avantajlı alışveriş imkanı sağlıyor. TarımKart’ı üreticilerin kullanımına sundukları tarihten bu yana binden fazla köye ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getiren VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Ersin Özoğuz,

YENİ BİR SEZON BAŞLADI  

“Yoğun ve keyifli geçen köy ziyaretleri sonucunda çiftçilerimizin ilgisi ve VakıfBank’a duyduğu güvenle 10 binlerce çiftçimize kart teslimi gerçekleştirdik. TarımKart sahibi üreticilerimiz, yaygın üye işyerlerimiz sayesinde yurdun dört bir yanında faizsiz dönem avantajıyla mazot, tohum, gübre ve yem gibi her türlü tarımsal girdiyi çok uygun şartlarda alıyor. Ziraat odaları, süt ve damızlık birlikleri, kırmızı et üreticisi birlikleri ve pancar kooperatifleri gibi üretici örgütleriyle güzel işbirliklerimiz oldu. Görüşmelerimiz, çiftçinin sorunlarını daha yakından öğrenme fırsatı sağlıyor” dedi. 

TarımKart başvurusu SMS ile yapılabiliyor

VakıfBank TarımKart sahibi üreticiler, anlaşmalı üye işyerlerinde faizsiz dönem avantajıyla tarımsal girdi alışverişi yanı sıra tüm banka ATM’lerinden nakit çekimiyapabiliyor. Üreticiye ödemede de kolaylık sağlayan VakıfBank, herhangi bir masraf ödemeden borcunu erken ödeme imkanı sağlıyor. Ayrıca çiftçiler, kart ödeme dönemini hasat veya gelir elde ettiği döneme göre esnek bir şekilde özel olarak belirleyebiliyor, asgari ödeme tutarını ödeyip kalan borcunu bir sonraki yıla bırakabiliyor. Üreticiler, VakıfBank’ın TarımKart ile sunduğu yılda bir ödeme imkanı ile SGK, BAĞ-KUR, elektrik, telefon ve su gibi ödemelerini hasat zamanında yapabiliyor. Bankacılık işlemlerini aile bireyleri veya çalışanları adına ek kart çıkararak yapan üreticiler, işlerinin başından ayrılmadan finansal ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.  TarımKart sahibi olmak için TARIM yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numarasını SMS ile 5724’e göndermek yeterli.