Terör kampı enkaza döndü

PKK’nın sözde askeri üs olarak kullandığı Mahmur Kampı’ndaki patlamanın ardından bölgeden ilk fotoğraflar geldi. Örgüte terörist desteği veren kamptaki PKK'lılar, patlamanın havadan yapılan operasyonla gerçekleştiğini öne sürdü.

Şırnak ve Hakkari'de 1990'lı yıllarda güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarını bahane ederek Irak'a gidenlerin yerleştiği ve yaklaşık 13 bin kişinin yaşadığı Birleşmiş Milletler gözetimindeki Mahmur Kampı'nda önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen patlamada, 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin yaralandığı ortaya çıktı. 

Üs olarak kullanılıyor 
Bölgeden gelen ilk fotoğraflarda ise enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği görülüyor. PKK denetiminde olduğu bilinen kampta saldırının hedefi olan bir bina patlamayla birlikte yerle bir olurken, kamp yönetimi tarafından yapılan açıklamada, patlamanın havadan yapılan bir saldırıyla gerçekleştiği öne sürülerek, konuyla ilgili merkezi Irak yönetiminden açıklama beklendiği belirtildi. Birleşmiş Milletler bünyesinde yer almasına rağmen Mahmur Kampı terör örgütü PKK tarafından üs olarak kullanılıyor. 

DEAŞ BAHANESİYLE YERLEŞTİLER
DEAŞ saldırıları bahanesiyle bölgeye yerleşen ve militan sayısını sürekli artıran PKK,  Mahmur Kampı ile yanındaki Karaçuğ Dağı'nda hendek kazarak mevzi ve kontrol noktaları oluşturdu. PKK'lılar, Peşmerge ve asayiş güçlerinin bile kampa girişine izin vermiyor. Kampın yıllardan bu yana PKK'ya eleman sağladığı biliniyor. 
  
Saldırı hazırlığındaki PKK'lılar yakalandı 

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde güvenlik güçlerine yönelik saldırı yapmaya hazırlanan bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik düzenlenen operasyonda 2 kişiye ait evlerde yapılan aramalarda patlayıcı ele geçirildi. Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerinin evlerinde el yapımı patlayıcı bulunan B.N. ve R.E. gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 kişi emniyet müdürlüğündeki sorgusunun ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak Diyarbakır D Tipi Cezaevi'ne gönderildi.