Referandumdan vazgeçmeyiz 

Başkanlık sistemini de içeren anayasa değişikliğinin referanduma götürülmesi görüşünü “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” sözleriyle sürdüren Bahçeli, Türkiye’nin siyasi ve hukuki istikrarı için her çileye katlanacaklarını vurguladı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, herhangi bir sorunun çözümü için egemenliğin sahibi millete müracaat etmekte en ufak tereddüt göstermeyeceklerini söyledi.

ZAHMETSİZ RAHMET OLMAZ 

Başkanlık sistemini de kapsayan anayasa değişikliğinin referanduma götürülmesi teklifinden vazgeçmediklerini vurgulayan Bahçeli, “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın” dedi. Zahmetsiz rahmet olmayacağını vurgulayan Bahçeli, “Gerekirse çileye katlanırız ama Türkiye’nin siyasi ve hukuki istikrarı için üzerimize düşeni harfiyen yaparız” ifadesini kullandı. MHP'nin, parlamenter sistemin revize edilip reforma tabi tutularak devamından yana olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti: “Ancak milletimize görüşünü sormanın hiçbir mahsurlu ve sakıncalı tarafını da görmeyecektir. Yağmur nereye yağsa tarlasını oraya taşıyanlara diyeceğimiz bir şey yoktur, zira onlarla uzlaşma vaktimiz de bulunmayacaktır.”

SUSUN DA ADAM SANSINLAR 

“Adında halk olan CHP niye celalleniyor?” diye soran Bahçeli, “PKK’yla kuytu köşelerde fiskos yaparken, HDP’nin aparatı, PKK’nın siyasi sim kartı olurken bir şey olmuyor da biz bir teklifle gelince mi kıyamet kopuyor? Ahmak ata binerse bey oldum sanırmış, şalgam aşa girerse yağ oldum sanırmış, bunların ki tam da budur. Bu şahıslara tavsiyem şudur: Söz biliyorsanız söyleyin inansınlar; bilmiyorsanız susun da alayınızı adam sansınlar” dedi.