Orgeneral Dündar darbe gecesini anlattı 

Meclis Araştırma Komisyonu'na bilgi veren Genelkurmay İkinci  Başkanı Dündar, “Emir subayım darbe girişiminin ardından firar etti” dedi. 

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini araştırmak üzere kurulan Meclis araştırma Komisyonu Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral ümit Dündar'ı dinledi. Siyah bir çanta dolusu evrakla TBMM'ye gelen Orgeneral Dündar, kendisiyle ilgili daha önce ortaya atılan iddiların asılsız olduğunu söyledi.

HAVALİMANINDA BİLGİ VERDİ 

Orgeneral Dündar, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşmediğini; Cumhurbaşkanı tarafından sabaha karşı Genelkurmay Başkanlığı'na vekalet etme emri verildiğini; Cumhurbaşkanı'yla 16 Temmuz sabahı Atatürk Havalimanı'nda görüştüğünü ve kendisine bilgi verdiğini aktardı. Dündar, “15 Temmuz gecesi sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan da dahil hiçbir bakanla da görüşmem olmadı. ‘Bahçeli’ye beni sorun diye’ bir beyanım olmadı. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın direktiflerini havalimanından itibaren adım” diye konuştu.

GECE EVİNE GİTMİŞLER

Orgeneral Ümit Dündar daha sonra şunları aktardı: “Emir subayım FETÖ darbe girişiminin ardından firar etti. Sonradan öğrendiğime göre, benim yerimi öğrenme konusunda da 15 Temmuz akşamı gayret sarf etmiş. Ben saat 22.20’de evden ayrıldıktan sonra 4-5 kişilik bir ekip eve gelerek beni aramış.”