• BIST
  1328.73
 • Dolar
  7,8187
 • Euro
  9,3602
 • Altın
  449,5470
0530 708 54 54
0530 708 54 54
27 Ekim 2020 Salı 15:13:00 - Güncelleme:27 Ekim 2020 Salı 15:24:00

Muharrem İnce: Hepsi yeni isim, bir iki gün içinde açıklayacağız

Kaynak: DHA

ABONE OL

'100 Günde Memleket Hareketi'ni başlatan ve il il gezmeye devam eden CHP eski milletvekili Muharrem İnce, hareketin kurucu isimlerini bir iki gün içinde açıklayacağını duyurdu. İnce, 'Rahatını bozan insanlar' olarak tanımladığı isimlerin hepsinin yeni olduğunu belirtti.

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, Memleket Hareketi'nin kurucularını bir iki gün içinde açıklayacağını belirterek, listede yer alan isimlerin hepsinin yeni olduğunu belirtti.

'Rahatını bozan insanlar' olarak tanımladığı isimlerin hepsinin yeni olduğunu belirten Muharrem İnce, ""Biz ülkenin yetenekli evlatlarının harcanmamasını istiyoruz. Bu yetenekli evlatlar bir laboratuvarda çalışan bir araştırmacı, bir mühendis de olabilir" dedi.

Bu ülkenin yetenekli evlatları olduğunu söyleyen İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlar harcanıyor ne yazık ki. Biz bu ülkede bu insanların geleceğe huzurla, güvenle bakmaları için yeteneklerini değerlendirmelerini istiyoruz. Ve 'rahatını bozan insanlar' olarak bu ülkenin iyi okullarında okumuş, daha önce siyasetle pek uğraşmamış arkadaşlarımla birlikte ne istiyoruz, nasıl yapacağız, neyi yapacağız onları açıklayacağız"

'YILBAŞINI BULMAZ AÇIKLARIZ'

İnce, 29 Ekim'den sonra manifesto yazmaya başlayacağını ifade ederek, "Yarın İstanbul'da çalışmalarımız olacak. Pandemi koşulları zorluyor. Tedbir alarak çalıştığımız için zaman olarak bir şey söylemem doğru olmaz. Belki bakarsınız sokağa çıkma yasağı gelebilir, onun için biraz yavaş gidiyor pandemi koşullarında; ama yılbaşını bulmaz. Hepsi yeni isim zaten, isimleri bir iki gün içinde açıklayacağız" diye konuştu.

Etiketler :