Katil sürülerini temizleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kara propagandaya aldırmadan harekatın devam edeceğini belirtterek, “Afrin'i, Münbiç'i, Suriye'nin kuzeyini bu katil sürülerinden temizleyeceğiz” dedi.

ERDOĞAN'DAN SURİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programı'nda konuştu. Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Adalet ve merhametten taviz vermeden, kara propagandaya aldırmadan, Afrin'i, Münbiç'i ve Suriye'nin kuzeyini bu katil sürülerinden temizleyeceğiz. Hem bölgedeki, Kürt, Arap, Türkmen kardeşlerimizi terör örgütlerinin zulmünden kurtaracak hem de Suriye'nin yeniden inşasına yönelik adımlar atacağız” dedi.

MAKYAJLARI TEL TEL DÖKÜLÜYOR 

Vefa Ödülü'nün TSK'ya verilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı, “Vefa ödülünün milletimizin gözbebeği, istikbalimizin ve istiklalimizin teminatı kahraman Mehmetçiklerimize takdim edilmesinden de büyük bir memnuniyet duydum. TSK, gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla vatanımızın güvenliğini temin ediyor. Sivilleri canlı kalkan olarak kullanan, tuzaklarla çocukları katleden terör örgütünün makyajı tel tel dökülüyor. Şu an itibarıyla 3400 teröristi etkisiz hale getirdik. Afrin'e girdik, giriyoruz, çok fazla bir şey kalmadı. Biz Afrin'i gerçek sahiplerine teslim etmek için giriyoruz” diye konuştu.

“SİZ NE YAPIYORSUNUZ?” 

Konuşmasında Afrin operasyonunda sivilleri korumak için ağır hareket edildiğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Dünyaya sesleniyorum, siz ne yapıyorsunuz? Siz bombalarla Doğu Guta'da binlerce, çocuk, yaşlı, kadın, bu insanları öldürürken, Suriye'de bir milyona yaklaşan insanı öldürürken, biz sadece mazlum olanlara yardım elini uzatıyoruz, aramızdaki fark bu. Sivil insanlar ölüyor... Bilerek konuşun. Biz sivil insanları hiçbir zaman hedef almadık. Sivilleri de hedef alsaydık, Afrin çoktan düşmüştü beyler. O kadar hassas gidiyoruz ki, aman siviller vurulmasın. Ama bunlar, sivildi, sivil değildi, hiç fark etmez, bombaları yağdırıyor. Bizi onlardan ayıran bu. Biz bu hassasiyeti aynen gözeterek yolumuza devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'ya verilen Vefa Ödülü'nü Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'a teslim etti. 

VEFA ÖDÜLÜ TSK'YA

Uluslararası İyilik Ödülleri'nde bu yılki Vefa Ödülü dünya mazlumlarının umudu olan, vatan ve millet için şehit ve gazi olanların hatıralarına saygı olarak TSK'ya verildi. İyilik Ödülü'ne layık görülen isimler ise şunlar: Hasan Kızıl-Mardin, Türk milletinin hayırseverliğini Afrika'nın çorak topraklarına taşıyan Sevde Sevan Usak, Doktor Mahmut Karaman, Amerika'da onlarca çocuğa sıcak bir yuva sunan Libyalı Muhammed Bzeek. Din görevlisi Levent Uçkan, Yahya Hashemi-Kanada.