İsrail'le enerji anlaşması yok

Enerji Bakanlığın'dan yapılan açıklamada İsrail'le enerji alanında anlaşma imzalandığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın İsrail ile enerji alanında anlaşma imzaladığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, söz konusu iddiaların tamamıyla asılsız olduğu vurgulandı. Açıklamada, “Köklerinden koparak, Türkiye aleyhtarı her söylem ve eylemin arkasına takılan bazı siyasi isimler, bir kez daha hiçbir mesnet bilgiye dayanmadan, tamamen manipülatif amaçlarla bakanlığımızın İsraille enerjide anlaşma imzaladığını iddia etmiştir. Ortaya atılan iddialar, muhatap alınmayacak seviyede ciddiyetten uzak, gerçek dışı ve tamamen iftira niteliğindedir” denildi. 

MESLEK LİSELERİ ARTACAK 
Bu arada Enerji Bakanı Berat Albayrak ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, dün maden ve enerji teknolojisi alanında eğitim tesislerinin yapımına ilişkin işbirliği protokolü imza törenine katıldı. Bakan Albayrak törende yaptığı konuşmada, “Milli enerji ve maden politikası Türkiye'nin gelecek hedefleriyle uyumlu şekilde hazırlandı. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için kalifiye, yetişmiş ve nitelikli insan kaynağının oluşturulması da gerekiyor.” dedi. Meslek liselerinin sayılarının daha da artırılması gerektiğine dikkati çeken Albayrak, gelişmiş ülkelerde mesleki eğitime ciddi önem verildiğini de sözlerine ekledi. 

25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz da öğretmen adaylarına atama müjdesi verdi. Yılmaz, “Bu yıl 25 bin öğretmenimizi eğitim ailesiyle buluşturacağız. 5 bin adayın mülakatları Haziran'da yapılacak” dedi. Daha önce yapılan açıklamalarda 25 bin öğretmenin Eylül itibarıyla atanacağı duyurulmuştu.