FETÖ'nun hurmasıyla bebek beklediler

Darbeci terör örgütü FETÖ’nün her geçen gün bir yenisi ortaya çıkan hurafeleri, İzmir’de savcılık iddianamesine yansıdı. Buna göre, çocuğu olmayan örgüt üyeleri, Pensilvanya’da ziya- ret ettikleri Feto’ya okuttukları hurmaları yiyerek çocuk sahibi olabileceklerine bile inandı.

FETÖ soruşturmalarından birini yürüten İzmir Cumhuriyet Savcısı Ayhan Yılmaz, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in yaşadığı Pensilvanya'ya parça parça 31,5 kilogram has altın sevkiyatı yaptıkları gerekçesiyle tutuklu 3 sanık hakkında iddianame hazırladı. İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, FETÖ’nün ilginç hurafelerine de yer verildi.

FETO’NUN ARTIKLARINI YEDİLER 

Terör örgütü elebaşı Gülen’in örgüt üyelerince “İnsanüstü bir varlık” olarak kabul edildiği belirtilen iddianamede, dolayısıyla Feto’yu devlet düzeninin üzerinde gördükleri ifade edildi. İddianamede, “Öyle ki, bu insanüstü varlığın yarım bıraktığı yiyecek atığı veya suyu, içeceği bile olağanüstüdür. Örgüt üyeleri onun içtiği çay veya suyun artığını içmek için sıraya girer ve ona kutsiyet atfeder. Örgüt, üyelerine Feto’yu bir 'Mehdi', 'Mesih' veya 'Muhterem' olarak tanıtmaktadır” ifadesi yer aldı.

SÖZDE OKUNMUŞ HURMA HURAFESİ 

Buna benzer hususların örgütün hızlı bir şekilde büyüyüp FETÖ elebaşına mutlak bir bağlılık duyulmasına vesile olduğuna işaret edilen iddianamede, bir diğer hurafe de şöyle anlatıldı: “Çocuğu olmayan örgüt mensupları, sözde liderlerini görmek için ABD'ye gidip Pensilvanya'da kendisinden aldıkları 'okunmuş hurma'yı yiyerek çocuk beklemektedir. Söz konusu haletiruhiye, yüksek tahsil yapmış örgüt üye ve mensupları için de geçerlidir.”

PARA VARSA SUÇUN VE GÜNAHIN YOK 

Örgüte kabul edilen kişilerin suç işlemiş olup olmamalarının da önemli olmadığı vurgulanan iddianamede, Kur’an-ı Kerim'in yasakladığı eylemlerden kaçınmaktan ziyade, paranın öncelik arz ettiği, himmetini veren kişinin işlediği suçun veya günahın bir öneminin olmadığına vurgu yapıldı. 

Sahte FBI kimliğini kendisi hazırlamış

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen  FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan üç kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünden geçirilen ve üzerindeki sahte 'FBI' kimliğiyle yakalanan Fatih Akçay ile astsubay Y.Ö. ve E.Ö. adliyeye getirildi. Fatih Akçay emniyetteki sorgusunda, üzerinde yakalanan sahte FBI kimliğini, “koleksiyon amacıyla” internetten indirerek kendisinin hazırladığını iddia etti.