FETÖ'nün Çin'de himmet vurgunu

Finans kaynakları kuruyan FETÖ, Şanghay'da “Kahve ve sohbet” etkinlikleriyle para toplamaya çalışırken, ABD'deki okullarından üçü kapatıldı.

Dünya genelinde yardım ve eğitim faaliyeti adı altında örgüte milyonlarca dolar para toplayan FETÖ mensupları, Çin'de kadınların topladıkları kahve parasına muhtaç duruma düştü. Ülkede FETÖ'nün kontrolünde bulunduğu belirtilen Pasific Business and Cultural Consultancy (PBCC) adlı kuruluş, Çin'in ekonomi kenti Şanghay'da”Kahve ve Sohbet” adlı etkinliklerle halktan para toplamaya çalışıyor. 


Sohbetlerle para topluyor
Şanghay'da düzenlenen “Kahve ve Sohbet” toplantılarına sadece kadınların davetli olduğu duyurulurken, etkinliğe katılım bedeli olarak da 100 Yuan (yaklaşık 46 TL) isteniyor. Kuruluşun her ay farklı konularla “Kahve ve Sohbet” etkinliğini sürdüreceği, buradan elde edeceği geliri ise FETÖ'ye aktaracağı öğrenildi. Öte yandan FETÖ'nün Los Angeles'taki 3 okuluna kapama kararıABD'de, Fetullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olduğu belirtilen Magnolia Sözleşmeli (Charter) Okullarına ait üç okul için Los Angeles Eğitim Kurulu, “sözleşme yenilememe” kararı verdi.