• Bist 100
  86.796
 • Dolar
  6,0560
 • Euro
  6,7695
 • Altın
  248,7850
İstanbul
17 / 26
0530 708 54 54
0530 708 54 54
16 Mart 2019 09:55 | Cumartesi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar yasanın çıkmasını bekliyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın gözü kulağı meclisten gelecek olan gelişmede! Emeklilikte yaşa takılanlar heyecanla çıkacak yasayı bekliyor. Konuya dair son resmi açıklama Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan gelmişti.

Binali Yıldırım Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili açıklamalarda bulundu!

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Pendik İlçe Başkanlığı binasına ziyarete gitti. Yıldırım partililer ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Bu sırada bir vatandaş yanına gelerek emeklilikte yaşa takıldığını ve bu sorunun ne zaman çözüleceğine ilişkin soru sordu.

Yıldırım bu soruya "sabır biraz daha sabır" diyerek yanıt verdi. EYT kabul edilirse hak sahipleri gelen yasa ile birlikte emekli olacak. Binali Yıldırım, daha sonra vatandaşa ve gazetecilere kestane aldı ve ikram etti.  Yıldırım ardından bir kebapçıda döner kestirerek gazetecilere ve korumalarına ikram etti.  Oradan ayrılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım MHP Pendik İlçe Başkanlığına geçti.

 

Bakan Selçuk'tan EYT açıklaması

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için merakla beklenen son dakika açıklaması geldi. Erken emeklilik için 2019 yerel seçim öncesi EYT yasasının çıkarılmasını bekleyen vatandaşlar için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "EYT gündemimizde yok" dedi. Kamuoyunun gündemini meşgul eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) hakkında yapılan son dakika açıklamalar ve yeni gelişmeleri sizlere bu haberimizde aktarmaya devam edeceğiz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan EYT(Emeklilikte yaşa takılanlar) ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Bakan Selçuk, "EYT gündemimizde yok" dedi.

1999 yılında bu yana zaman zaman aralıklarla gündeme gelen 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' konusu, son aylarda kamuoyunda yoğun şekilde tartışılıyor. Kanunda belirtilen prim gün sayısını doldurmalarına karşın yaş şartı nedeniyle emekli aylığı alamayan pek çok vatandaş, konuya dair gelişmeleri anbean yakından takip etmeye devam ediyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) Kavaklıdere Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan burada EYT konusuna da değindi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz haftalarda bir süredir kamuoyunun gündemini meşgul eden EYT hakkında açıklama yaptı. Bakan Selçuk, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın (EYT) gündemlerinde olmadığını ifade etti.

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT