• Bist 100
  106588
 • Dolar
  5,7120
 • Euro
  6,3000
 • Altın
  270,6980
İstanbul
11 / 17
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
09 Kasım 2016 Çarşamba 17:47:42 | Son Güncelleme: 21 Kasım 2016 Pazartesi 15:15:43

En başarılı belediye Sultangazi Belediyesi

İstanbul'da 39 gün boyunca 39 ilçesinde yapılan memnuniyet araştırması sonuçlandı. İstanbul'un yeni ilçelerinden biri olan Sultangazi, İstanbullu vatandaşlar tarafından en başarılı belediye seçildi.

1 Ekim sabahı İstanbul'un yerel yönetim performansını tutmak üzere yola çıktık. İstanbul'un sokaklarını gezdik, vatandaşın nabzını tuttuk. Her günümüzü İstanbul'un bir ilçesine ayırarak, 39 ilçenin hepsini dolaşıp insanlara mikrofonumuzu uzattık, görüşlerini aldık, en başarılı belediye hangisi, en iyi hizmet veren belediye hangisi, vatandaş hangi belediye başkanından daha memnum araştırdık, insanlar belediye başkanlarını tanıyor mu merak ettik ve sizin için araştırdık. İşte 39 günlük serüvenimizden 39 ilçemizden elde ettiğimiz sonuçlar;

 

TÜRKİYE VATANDAŞININ MİSAFİRPERVERLİĞİNİ GÖRDÜK

 

Yaptığımız çalışma, yaş, cinsiyet, eğitim durumu, mahalle, semt seçimleri tamamen tesadüfi olup insanlarla yüz yüze yapılan diyaloglar sonucu ortaya çıkmıştır.

İstanbul'un Kartal Belediyesi'nden çalışma için çıktığımız yolu, Arnavutköy Belediye sınırları içerisinde dün itibari ile sonlandırdık. Binlerce vatandaşımıza mikrofon uzattık, pek çoğu ile çay içtik, bazı esnaflarımızla yemek yedik. Bizi misafir etmek için evine davet etmek isteyen de çok oldu. Yaptığımız çalışma sonrası Türkiye vatandaşının misafirperverliğini bir kez daha görmüş olduk.

 

YENİ İLÇE SULTANGAZİ'NİN HIZLI YÜKSELİŞİ

 

Yaptığımız anket çalışmasının sonucuna gelecek olursak on binden fazla insanla konuştuğumuz Türkiye'nin mega şehri İstanbul'da ilginç sonuçlara ulaştık. İstanbul'un yeni ilçelerinden Sultangazi Belediyesi yeni bir belediye olmasına karşın gerek çalışmalarıyla, gerek alt yapısıyla, gerek hizmetleriyle, gerek belediye başkanları ile vatandaşların gönlünde taht kurmayı başarmış.

İnsanlardan aldığımız frekansa göre İstanbul'da en başarılı belediye Sultangazi diyebiliriz. Pek çok park ve açık alanlarda ücretsiz internet hizmeti veren Sultangazi Belediyesi, bu hizmeti ile bilgisayar başından kalkmayan çocukları da park alanlarına çekerek sosyal faaliyetler içine teşvik etmeyi başarmış, anne babaların da takdirini kazanmış.

 

en başarılı belediye

 

BAYANLAR VE GENÇLER DAHA ÖNDE

 

Yüz yüze konuştuğumuz insanların büyük bir kısmını oluşturan bayanlar, özellikle Sultangazi Belediyesi'nin hanımlara yönelik çalışmalarını çok beğeniyor, 'Kadının olduğu yerde başarı kaçınılmaz olur' diyor. Esnaflarla yaptığımız diyaloglarda da Belediye Başkanı Cahit Altunay'ın kendilerini sık sık ziyaret ettiğini, hal hatırlarını sorduğunu vatandaşın sorunları ile bizzat ilgilendiğini duyduk. Gençlerle yaptığımız sohbetler de bir o kadar keyifliydi. Zamanımızın büyük bir kısmını geleceğimiz olan gençlere ayırdık zaten bu yüzden. İsmini açıklamamızı istemeyen bir ilçe sakini gence 'Belediye Başkanınızı tanıyor musunuz' diye sorduk, aldığımız 'Belediye Başkanımız bizimle de çok ilgilenir, özellikle düğünlerimize, çalışmalarımıza sosyal çalışmalarımıza katılır, inceler, birçoğuna destek olur. Bir dahaki seçimde oyumuz yine onundur. Kendisi en başarılı belediye başkanı diyebiliriz' cevabı bizi çok mutlu etti. 

 

İŞTE ANKET SONUCU

 

Her ilçesinin güzelliklerde dolu İstanbul'umuzdaki çalışmamız dün itibari ile sona erdi. Yaptığımız diyalogları, tuttuğumuz notları tek tek sabaha kadar inceledik, sonuçları yüzdelerle sizlere sunmak istedik ancak, işin içinden çıkamayınca sonucu böyle haber vermek istedik. Evet, 39 günlük İstanbul seferimizden çıkan sonuç, 'En başarılı belediye Sultangazi Belediyesi' oldu. (Kaynak: sondakikahaber)

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT