• Bist 100
  94301.5
 • Dolar
  5,9331
 • Euro
  6,5483
 • Altın
  285,3780
İstanbul
15 / 23
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
13 Ocak 2018 Cumartesi 13:06:58 | Son Güncelleme: 13 Ocak 2018 Cumartesi 14:06:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin'e operasyon sinyali: Başlarına yıkacağız

Elazığ 6. il kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki gelişmelere değindi. Afrin'e operasyon sinyali veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Münbiç'te bize verilen sözler yerine getirilmezse kendi göbeğimizi kendimiz keseriz. Bir haftaya kalmaz ne yapacağımızı görecekler" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elazığ 6. İl Kongresi'nde konuştu. Gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'ye yeni operasyonun sinyalini verirken, Münbiç için de tarih verdi ve "Bir haftaya kalmaz görecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Elazığ tarihinin her döneminde cesaret abidesi kahramanlar çıkarmış bir şehirdir. Bunun son örneği Fethi Sekin kardeşimizdir.

"İnsan büyür beşikte.. Mezarda yatmak için. Kahramanlar can verir. Yurdu yaşatmak için..."

NE İŞİN VAR PENSİLVANYA'DA SIKIYORSA GEL

Ne işin var Pensilvanya'da? Hadi sıkıyorsa buraya gel. ABD de seni bir yere kadar taşır FETÖ, bunu bilesin. Amerika senin kapıya koyacak. O zaman da kaçacak delik arayacaksın. Sen kaçacaksın biz de seni kovalayacağız.

34 YILDIR PKK İLE MÜCADELE YÜRÜTÜYORUZ

Türkiye 1984 yılından bu yana terörle mücadele yürüten bir ülkedir. En vahşi örgüt PKK'nın milletimize musallat oluşunun üzerinden 34 yıl geçti.

Elazığlılar vatan, millet, devlet, bayrak ve ezan sevgisini önlerine alıp yürümüşler geriye dönüp bakmamışlar.

KANDİL'E KADAR GİTTİK!

Vatanımızı bölemeyecekler. Teşebbüs ederlerse tanklarımızla toplarımızla inlerine gireriz. Kandil'e kadar gittik, yetmedi daha da gideceğiz. Biz tarihimizden ders almasını bilen bir milletiz. Sınıflarımız boyunca aktif bir politika izliyoruz.

"AFRİN'İ BAŞLARINA YIKARIZ"

Fırat Kalkanı Harekatı ile terör koridorunu tam ortasından bıçak keser gibi attık. Bir gece ansızın vurduk. İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazsa orayı da başlarına yıkacağız. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz.

TEK BİR ÇAKIL TAŞINI KAPTIRMAYIZ

Dün Cerablus'tan El Bab'a kadar 3 bin DEAŞ'lıyı imha etmiştik. Yarın gerekiyorsa 3 bin teröristi daha imha ederiz. Bu mücadelede karşımızda yer alacak olanlar dönüp kendilerine bir baksınlar. Bu devletin tek bir çakıl taşını, milletin tek bir evladını kimseye kaptıracak değiliz.

SİLAHLAR BİZE KARŞI KULLANILMAYA BAŞLANDI!

Teröristin üzerine üniforma giydirince, barındığı binanın tepesine de kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor. Bölgeye getirilen binlerce tır ve uçak dolusu silahın bir kısmı daha şimdiden karaborsada satılmaya, bir kısmı da bize karşı kullanılmaya başlandı.

BİR HAFTAYI BULMAZ, NASIL DARMADAĞIN EDECEĞİMİZ GÖRECEKLER

Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. Amerika kendini kaldırıp ve kandırıp yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa kendisi bilir. Biz, kendi başımızın çaresine bakarız. Bir araya toplayıp ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları Allah'ın izniyle, bir haftayı bulmaz, nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler.

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT