• Bist 100
  99.835
 • Dolar
  5,7637
 • Euro
  6,5302
 • Altın
  243,3638
İstanbul
8 / 16
0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Haziran 2018 22:59 | Çarşamba

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 TV özel yayınında soruları cevapladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 TV özel yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

* Biz şu anda S-400'de hem kredi noktasında, Rusya sağolsun bize çok uygun şartlarda kredi verdi. Hem işin ikinci, üçüncü kademesinde ortaklaşa bir üretime gireceğiz. Belki de onu (S-500) da beraber yapacağız

* (Demirtaş'ın adaylığı) Aday olduğunda içerideydi. Orada zaten bir eksiklik, bir yanlışlık var. Yani biz burada illa mahkumiyeti adaylık şartları arasında saymamamız lazım. Tutuklu da olsa bence tutuklu olan kişi de aday olamaz, olmamalı. Çünkü bu bir kaçamak yoldur. Buna niye böyle bir fırsatı biz verelim?

* (ABD) Silahların üzerindeki kendi seri numaralarıyla geri toplayacaklar, bunun sözünü verdiler. Eğer bunlar seri numaralarıyla bunları toplarlarsa oradaki sıkıntı daha da aşılmış olacak. Bunu ben önemli bir gelişme olarak görüyorum

* Şu anda biz belirlenen takvimle Münbiç'te çok daha iyi bir mesafe alacağımıza inanıyoruz.

* 24 Haziran'dan sonra bu göreve devamım halinde ilk işimiz inşallah OHAL'i kaldırmak olacaktır.

* İnşallah 24 Haziran'dan sonra o Moody'se bir operasyon biz çekeceğiz

* Türkiye'de ekonomi zor durumda olsa yüklenici firmalar bu kredileri, rakamları nereden bulacaklar?

* Biz yerli motorumuzu da yapar hale geliyoruz. Bunu yaptığımız andan itibaren bu iş çok daha ileri kademelere taşınacak.

* (Büyüme rakamları) İşsizlikle mücadelede işsizler ordusunu ortadan kaldırıp da 1 milyonu aşkın işsizi iş sahibi yapmak, taşeronlar noktasında bu insanlara kadro vermek, bunlar büyümenin en önemli işaretleri.

* 24 Haziran sıradan bir oylama değil, Türkiye küllerinden çok farklı bir şekilde zaten doğruluyor. 16 aydır bu süreç devam ediyor, inşallah bu 24 Haziran'da da bu süreç aynı kararlılıkla devam edecek.

* (İnce'nin FETÖ iddiaları) Kalkıyorsun Erhan Afyoncu'ya takılıyorsun. Erhan Afyoncu kim, sen kim? Erhan Afyoncu'nun atılacak tırnağı olmazsın.

* (İnce'nin 'beyaz Türk' sözü) Biz, ne beyaz ne zenci böyle bir şeyin içerisinde değiliz. Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Eğer bu ülkede 'zenci Türklerden' bahsediliyorsa o biziz. Çünkü bizim yavrularımız okulların kapısından geri döndürüldü.

* (BM'nin Filistin kararı) Filistinli sivillerin korunmasıyla ilgili Güvenlik Konseyi'nde ABD'nin veto ettiği karar tasarısı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda 120 oyla kabul edildi. 8 red, 45 çekimser. Amerika yine hüsrana uğradı.

* Cumhurbaşkanı Erdoğan: (BM'nin Filistin kararı) Amerika yine hüsrana uğradı.

* Kadro şişkinliği denilen olaya fırsat vermemek gerekir. Kadro şişkinliği olmadan ne kadar ihtiyacım var benim, 'bu kadar', onu almalıyız. Biz hiçbir dönemde alınmayan öğretmen aldık. Gene alacağız ama ihtiyacımız miktarında alacağız.