CHP'de tuhaf şeyler oluyor

Kılıçdaroğlu'nun Focus dergisine verdiği skandal demeçle ilgili CHP'den yapılan iki farklı açıklama kafaları karıştırdı. Kılıçdaroğlu “Türkiye'ye gelmeyin” çağrısı yaptığını kabul ederken CHP Sözcüsü Bülent Tezcan yalanlama ısrarını sürdürdü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Alman Focus dergisine verdiği röportajda Türkiye’de can ve mal güvenliği olmadığını belirterek, Almanlara “Türkiye’ye gelmeyin” çağrısında bulunması toplumun her kesiminden büyük tepki çekmişti. Bunun üzerine CHP yönetimi ve parti sözcüsü Bülent Tezcan peş peşe açıklamalar yaparak, Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin çarpıtıldığını iddia etmiş, dergiye tekzip gönderildiğini duyurmuştu. 

FOCUS CHP’Yİ YALANLAMIŞTI 

Bu suçlamalar üzerine Alman Focus dergisi Genel Yayın Yönetmeni Frank Nordhausen, sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapma gereği duyarak, “Alman gazetecilik geleneklerine göre söyleşi CHP'ye gönderildi ve basılmadan önce resmi onay alındı” paylaşımında bulunmuştu. Nordhausen, hemen ardından yaptığı başka bir paylaşımda da CHP’den tekzip için hiçbir talep olmadığı açıklaması yapmıştı. 

TEZCAN YALANDA ISRAR ETTİ 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, dün CHP Genel Merkezi’nde yeni bir açıklama daha yaparak skandalı örtbas etme çabasını sürdürdü. Tezcan, “Genel Başkanımızın 'Türkiye'ye gelmeyin' diye hiçbir sözü olmamıştır, hiçbir zaman da böyle bir ifadede bulunmaz” diye konuştu. 

PARTİSİNİ BİR KEZ DAHA ŞAŞIRTTI 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise bir gazeteciye yaptığı açıklamada, Türkiye düşmanı Alman Focus dergisine yaptığı açıklamanın arkasında olduğunu belirterek, seçmenini ve partisini bir kez daha şaşırttı. Kılıçdaroğlu, “Kimsenin can ve mal güvenliğinin olmadığını sadece o dergiye söylemedim. Ben bunu TBMM'de 4 genel başkanın olduğu oturumda da söyledim. Söz konusu Alman medyası olunca inanmadığım şeyleri mi söylemeliydim?” dedi.  

AKAYDIN’IN ARKASINDA DURDU 

Kılıçdaroğlu, FETÖ ağzıyla “250 kişiyi devlet öldürdü” diyerek şehitlerin manevi hatırasına hakaret eden, sokağa çıkarak ülkesine sahip çıkan insanları suçlayan CHP’li vekil Mustafa Akaydın'a da sahip çıktı. Kılıçdaroğlu, “Bunda yanlış olan bir şey yoktur. Akaydın hakkında herhangi bir işlem yapılmasına gerek görmüyorum” ifadesini kullandı.