• Bist 100
  103.407
 • Dolar
  5,4665
 • Euro
  6,2322
 • Altın
  230,1313
İstanbul
5 / 12
0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Şubat 2019 16:07 | Çarşamba

CHP başvuru bile yapmayan ismi aday gösterdi, ilçe başkanlığı karıştı

Daha önce başkan adayı olarak açıklanan Suat Nezir yerine son gün YSK listesine, Erhan Kılıç'ın ismi verilince olay çıktı.

CHP yönetiminin, belediye başkan adaylığı değişikliğine gitmesi üzerine, aday adayı olanlar ve bazı partililer CHP İlçe Başkanlığı'nda bir araya geldi.

Burada aday adayları adına açıklama yapan Zekiye Seda Sönmez, İzmir'in en büyük ilçesinde, partinin aday belirleme sürecinin sancılı olduğunu, daha önce adı duyurulan Suat Nezir'in isminde değişikliğe gidildiğini anımsattı.

BAŞVURU BİLE YAPMAYAN KİŞİYİ ADAY GÖSTERDİLER

Adaylık müracaatında bulunmayan bir kişinin aday gösterildiğini, bunun aday adaylarını, partilileri yaraladığını dile getiren Sönmez, "Oysa her birimiz bu yeterliliğe sahip olduğumuz için ve Buca'ya hizmet etmek için yola çıkmışız. Buradan bir çağrı yapıyoruz, gelin bu yanlıştan dönün, içimizden, yani adaylık başvurusunda bulunan bir arkadaşımızı aday yapın." diye konuştu.

SUAT NEZİR YANLILARI TEPKİ GÖSTERDİ

Bu esnada, Suat Nezir'in yakınları ve destekçileri basın açıklamasına tepki gösterdi. Basın açıklamasının Suat Nezir'i destek amaçlı olmadığını iddia eden destekçileri, tepkilerini alkışlarla dile getirdi.

Yaşanan gerginlik nedeniyle basın açıklaması yarıda kalırken, parti yönetiminden kişilerin araya girmesi sonrası taraflar yatıştırıldı.

Tarafları sakinleştirmeye çalışan eski Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, aday belirleme şansının halen sürdüğünü, yanlıştan dönülmesi gerektiğini ifade etti.
Suat Nezir'in yakınları da başka birinin aday gösterilmesi halinde partiden istifa edeceklerini belirtti.AA