• Bist 100
  108659
 • Dolar
  5,7506
 • Euro
  6,3897
 • Altın
  272,5840
İstanbul
9 / 14
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
20 Temmuz 2017 Perşembe 03:32:18 | Son Güncelleme: 20 Temmuz 2017 Perşembe 13:46:53

Büyükada’daki ihanet zinciri

Büyükada’da ajanların yaptığı kaos toplantısıyla ilgili dehşet veren belgelere ulaşıldı. Ajanların Türkiye’deki piyonlarını kullanarak ne alçak planlar yaptıkları tek tek ortaya çıktı. Türkiye’deki terör örgütleri ile CHP ve HDP tabanını kullanarak sokakları karıştırmayı amaçladıkları belirlendi. Tek hedefleri ise; AK Parti’yi yıkmak.

Soros’un kuruluşlarında sözde danışmanlık yapan ve evindeki aramada F serisi 1 dolar bulunan Özlem Dalkıran’ın bilgisayarında toplantının amacını en net şekilde ortaya koyan ifadeler yer aldı. İşte Türkiye’yi yangın yerine çevirecek planlara ait şok ifadeler: “Biz bir direnişin kendiliğinden patlak vermesini bekleyemeyiz.  Adalet eylemlerini ilçelere yayalım. İhraç edilen hocalarla seminerler düzenleyelim. 3 liralık bardak alıp kırıldı, geri verme diye eylemler yapabiliriz. Eylemleri her güne dönüştürmeliyiz. 

SOKAK EYLEMLERİ ARAÇMIŞ 

Yorumlarla, yürüyüşlerle İstanbul’a yaymaya çalışalım bunu. Belki DİB ile yazı da hareketli bir eylem sürecine dönüştürebiliriz. Gezi Parkı’nda da aynı şey vardı. Çok güçlüydü, militandı ama sönümlendi. Bizim üreticileri kullanarak bu iktisadi sistemi çökertmeye ihtiyacımız var. Bunların hepsini yapalım. CHP, HDP, HDK, halkevleri bize destek veren herkesle görüşüp bir program çıkaralım. Program tek şey, AKP’den kurtulmak. Sokak ve örgütlenmek önemli ama bunlar araç. Bizim hedefimiz AKP.”

WATSAPP GRUBUNDAKİ GAZETECİLER 

Ajanların PKK, FETÖ, DHKP-C gibi bütün terör örgütleriyle irtibata geçtikleri, ayrıca Hürriyet, Birgün, Evrensel ve BBC’de çalışan aktif gazetecilerin de yer aldığı birçok isimle WatsApp’ta iki ayrı grup kurdukları tespit edildi. 

MİT BELGESİNİ ELE GEÇİRMİŞLER 

MİT’in TBMM Araştırma Komisyonu’na gönderdiği ‘gizli’ ibareli bir belge de, ajanlardan Nalan Ekrem’de ele geçirildi. Ajan Ali Gharavi’de ise Türkiye'yi bölünmüş olarak gösteren bir harita çıktı. Toplantıda ajanların özellikle internet ortamında ve telefon kullanımında güvenlik güçlerine yakalanmamak için nelere dikkat edilmesi konusunda eğitim aldıkları ve bunu diğer piyonlara yaymaya hazırlandıkları da ortaya çıktı. 

GÖZLERİ DÖNMÜŞ