• Bist 100
  108924
 • Dolar
  5,7585
 • Euro
  6,3909
 • Altın
  273,1210
İstanbul
10 / 14
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
20 Şubat 2019 Çarşamba 16:01:32 | Son Güncelleme: 20 Şubat 2019 Çarşamba 16:46:57

Başkan Erdoğan Altındağ Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap etti

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Altındağ'da yapılan Toplu Açılış Töreni'nde halka hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Altındağ'ın semtlerindeki tüm kardeşlerimi selamlıyorum. Maşallah şu katılıma bakın, şu coşkuya bakın. Bu ilçemiz kuruluşundan itibaren AK Parti'ye verdiği destekle milli iradenin sesi olmuştuR. Şuana kadar girdiğimiz 14 seçimin tamamında Altındağlı kardeşlerimizin çok büyük desteğini aldık. Eski Türkiye heveslilerinin özellikle bizlere saldırdığı dönemlerde Altındağ hep yanımızda oldu. Tarihimizin ilk doğrudan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Altındağ, %65,5 gibi büyük bir oranla şahsımı destekledi. Sizler 24 Haziran seçimlerinde şahsımı %66 oy oranı ile şahsımı cumhurbaşkanlığına layik gördünüz.

Şimdi Altındağlı kardeşlerimi sormak istiyorum. 31 Mart'ta ülkene sahip çıkıyor musun? Altındağ, 31 Mart'ta milli iradeye sahip çıkıyor musun? Altındağ, tevazu, samimiyet ve gayretle memleket işi gönül işi diyor musun? Altındağ, 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'na evet diyor musun?

ÜLKEMİZİN BEKASINA KAST EDENLERE İNDİRİLMİŞ AĞIR BİR DARBE OLACAK

31 Mart Filistin, Gazze, Suriye, Arakan dünyanın tüm mazlum halkları için verilmiş gür bir mesaj olsun. 31 Mart DEAŞ ve PKK gibi terör örgütleri üzerinden ülkemizin bekasına kast edenlere indirilmiş ağır bir darbe olacaktır inşallah.

TALİMAT KANDİL'DEN GELİYOR

CHP'yi görüyorsunuz talimat Kandil'den geliyor. CHP terör örgütünün desteklediği HDP adı İYİ Parti olan parti yanında Saadet, Kandil siz güneydoğuda batıda beraber olacaksız, batıda da bazı yerlerde CHP'yi İYİ Parti'yi destekleyeceksiniz diyor. Bizler bu terör örgütlerinin dayanışma halinde olduğu bu seçimlerde sandıklarda bunlara en güzel Osmanlı tokadını vuracağız.

OYLARIMIZI KONSOLİDE ETMEMİZ LAZIM

Oylarımızı konsolide etmemiz lazım. AK Parti kendi içinde oy zaiyatına gitmemeli, MHP oy zaiyatına gitmemeli. CHP ile HDP'nin arasında azami müşterekler olabilir fakat İYİ Parti ile bulabilir misiniz?

CHP YIKMANIN, YASAKLAMANIN PEŞİNDE

Bizim gündemimizde hizmet ve eser var. Şu an itibariyle 310 bin mülteci evlerine topraklarına döndü. CHP'nin gündeminde ne var? Onların gündeminde bölücü terör örgütünün siyasi uzantılarına yoldaşlık yapmak var milletimizin rızkını gasp eden fırsatçılara sahip çıkmak var. Biz ihya etmenin yeni eserlerle ülkemizi kalkındırmanın mücadelesini verirken CHP yıkmanın yasaklamanın peşinde. 15 Temmuz gecesi milletle darbeye direnmek yerine FETÖ'cü alçaklarla anlaşıp tankların arasından kaçmayı seçtiler.

BİZİ EN ÇOK YARALAYAN CHP'NİN RUMLARIN AĞZIYLA KONUŞMASIDIR

Önceki gün bir CHP milletvekili çıkmış petrol ve doğal gaz aramalarımızı eleştiriyor. Biz ilk günden itibaren bu tür çağrıları Rumlardan işitiyorduk. Rumların rahatsızlık duyması gayet doğal. Burada sorgulanması gereken CHP'nin hazımsızlığı. Bizi en çok yaralayan CHP'nin Rumların ağzıyla konuşmasıdır. CHP ve Rumlar istiyor diye, Akdeniz'deki petrol ve doğalgaz arama çalışmalarımızı tabii ki durdurmayacağız. İnşallah milletimize hasretle beklediği müjdeli haberleri de vereceğiz.