Afrin’i teröristlerin başlarına yıkacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’i işgal eden PKK/PYD’li teröristlere teslim olmaları için son uyarıyı yaptı. Erdoğan, “Bir haftayı bulmaz, darmadağın ederiz” dedi. 

BİR HAFTADA DARMADAĞIN EDERİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 200 yıldır yaşananlar ve 34 yıllık terörle mücadele geçmişinden alınan dersle Suriye, Irak ve tüm sınırlar boyunca her yerde aktif bir politika izlediklerini vurguladı. Terörü doğrudan kaynağında yok etme stratejisini adım adım hayata geçirdiklerini belirten Erdoğan, “Terör örgütünü ülkemizde eylem yapamaz hale getirince bu defa güney sınırlarımız boyunca bir terör koridoru oluşturma çabasıyla karşı karşıya kaldık” diye konuştu.

BATI KANADINI ÇÖKERTİYORUZ 

Fırat Kalkanı Harekatı’yla bu koridorunu tam ortasından bıçakla keser gibi böldüklerini hatırlatan Erdoğan, “Bir gece ansızın vurduk. Şimdi İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazlarsa orayı da başlarına yıkacağız. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz.

BÖYLE MÜTTEFİKLİK OLMAZ 

Irak'a kadar sınırlarımız boyunca tek bir terörist kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadesini kullandı. ABD’nin Suriye’de desteklediği terör örgütüne 4 bin 900 TIR silah gönderdiğini hatırlatan Erdoğan, “Böyle müttefiklik olmaz, böyle stratejik dayanışma olmaz. Sen PYD'ye, YPG’ye bu silahları vereceksin, ondan sonra da bize 'Biz sizinle stratejik ortağız' diyeceksin, bunu kimse yutmaz. Kimse zekamızla alay etmesin. Teröristin üzerine üniforma giydirince, barındığı binanın tepesine de kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor.”

BİR HAFTADA HEPSİNİ DAĞITIRIZ 

Her şeye rağmen bölge politikalarını ABD’ye yürütmek istediklerini söyleyen Erdoğan, “Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. Amerika kendini kaldırıp  yılan çukuruna atlamakta bu kadar ısrarcıysa kendisi bilir. Biz, kendi başımızın  çaresine bakarız. Bir araya toplayıp ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları  Allah'ın izniyle, bir haftayı bulmaz, nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler.

FİTNE ÇUKURUNU KAPATACAĞIZ 

Dün Cerablus'tan El Bab'a kadar olan hatta 3 bin DEAŞ'lıyı imha etmiştik. Yarın  gerekiyorsa 3 bin teröristi daha buralarda imha ederiz. Öyle veya böyle, biz bu  fitne çukurunu kapatmakta kararlıyız” diye konuştu. 

HERKES HADDİNİ BİLECEK 

Bu millete saldıranların bedelini ağır ödeyeceğine işaret eden Erdoğan, F-16'larla, helikopterlerle, tanklarla, toplarla Gabar'da, Tendürek'te, Cudi'de, Kato'da PKK’nın inlerine girildiğini hatırlattı. Erdoğan, “Ve yetmedi ta Kandil'e kadar gittik, yetmeyecek daha da gideceğiz. Herkes haddini bilecek” diye konuştu. 

Erdoğan, kongre salonuna girerken yoluna karanfiller döküldü.