Yüzde 64.5'İ tamamlandı 

3'üncü havalimanında montajı bitirilen yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi.  Ana terminal binasının dış camları takıldı, çatı kısmının bir bölümü ortaya çıktı. 

Türkiye’nin en önemli projelerinden olan ve özellikle Almanya'nın hem korku hem de kıskançlıkla izlediği İstanbul'daki 3. havalimanında körük olarak adlandırılan montajı tamamlanan yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi. 

YÜKSEK KONFOR 

Yüzde 64.5’i tamamlanan havalimanındaki son durum havadan görüntülenirken, ana terminal binasının dış camlarının ve çatı kısmının bir kısmının da tamamlandığı görüldü. Uçuşlarda vatandaşların konforunun çok önemli olduğunu belirten İGA Havalimanları İnşaatı CEO’su Yusuf Akçayoğlu şunları söyledi: “Havalimanında yolcu konforu için en önemli unsurlardan birisi yolcunun uçağa intikali ve uçaktan çıkışındaki yaşadığı konfor seviyesi. Maksimum seviyede yolcu köprüsünü terminal binamıza monteleme yönünde dizayn aşamasında en yoğun çalışmaları yapmıştık. Şu anda 114 noktadan aynı anda uçak yanaşması durumunda köprülü servis verebileceğimiz bir durumdayız. 

143 KÖPRÜ VAR 

143 tane yolcu köprümüz var, bunların yaklaşık 42 tanesi projeye intikal etmiş durumda. Programına göre hem üretimi hem montajı devam ediyor. 4 tane köprünün montajı bitti.”