• Bist 100
  108924
 • Dolar
  5,7585
 • Euro
  6,3909
 • Altın
  273,1210
İstanbul
10 / 14
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
21 Şubat 2019 Perşembe 13:57:00 | Son Güncelleme: 23 Şubat 2019 Cumartesi 15:55:21

Kredi kartı borcu yapılandırma!

Kredi kartı borcu yapılandırma nasıl yapılır sorusunun yanıtı belli oldu. Ülkemizde milyonlarca kişinin kredi kartı borcu bulunuyor. Borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar ödeyebilmek için türlü yollara başvuruyorlar. Geçtiğimiz aydan beri başka bankalardan kredi çekerek kredi kartı borcunu ödeyebilmekle ilgili yapılandırma gündemde.

KREDİ KARTI BORCU NASIL YAPILANDIRILIR?

Ziraat Bankası’ndan sonra Vakıfbank da kredi kartı borcu yapılandırma kampanyasına katıldı. Vakıfbank'tan yapılan yazılı açıklamada, pakette kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki kredilerin ödemesiz dönem ve düşük faiz oranıyla yapılandırılması ve takipteki kredilerin faizlerinin sıfırlanmasının yer aldığı ifade edildi. Vakıfbank kredi kartı borcu yapılandırmasında faiz oranlarını bireysel kredi kartı borçluları aylık yüzde 1.1 faiz oranıyla 24 aya; aylık yüzde 1.2 faiz oranıyla da 60 aya kadar vadelerle borçlarını yapılandırabilecekler.

Kampanyadan Vakıfbank bireysel kredi kartı müşterileri, Vakıfbank ve diğer bankalardaki Aralık 2018 dönem borçları için faydalanabilecek.

Açıklamada ayrıca Vakıfbank'taki borçları 3 milyon TL'nin altında olan ve geçen yılsonu itibarıyla ödemelerinde 31 gün ve üstü aksama bulunanlara da altı aya varan ödemesiz dönemle yapılandırma imkânı tanındığı ifade edildi.

Bireysel müşteriler borçlarını üç ay ödemesiz dönem ile 36 aya varan vadelerle, ticari segmentteki müşteriler de altı ay ödemesiz olarak 60 aya kadar aylık yüzde 0.98'den başlayan faiz oranlarıyla yapılandıracak.

Banka ayrıca, 2018 yılsonundan önce 100,000 TL'nin altındaki kredisi takibe aktarılan müşterilerinin, borçlarını peşin ya da 12 aya kadar taksitle ödemeleri halinde, takibe aktarım sonrası faizlerini sıfırlayacağını belirterek, 30 Nisan'a kadar başvurmaları halinde bu kampanyadan yararlanabileceğini duyurdu.

 

 

KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA DETAYLARI

Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.

Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır.

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir. Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir."

Kamu bankalarının kredi kartı borçlarının kapatılması için 60 ay vadeli tüketici kredisi vermesinin ardından şimdi de ihtiyaç kredileriyle ilgili önemli bir adım atıldı.Bankacılık Düzenleme Kurumu’nun (BDDK) Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemesiyle ihtiyaç kredisi borçlarına 60 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı getirildi.

 

VAKIFBANK KREDİ KARTI YAPILANDIRMA

Vakıfbank'ın açıkladığı yapılandırma paketine göre "Yanındaki Güç Paketi" kapsamında bireysel ve ticari kredilerin yapılandırmasıyla beraber takibe düşen ticari kredilerin faizlerinin sıfırlanmasıyla birlikte, bu krediye son başvuru tarihinin 30.04.2019 olduğu belirtiliyor. 100.000 TL takip borcu olan müşterilere 12 ay vade ve eşit aylık faizler ile kredi verilecek. Bireysel kredi kartı müşterilerine ise 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar kredide ise yüzde 1.20 faiz oranıyla kredi verilecek. Bu krediden sadece Vakıfbank müşterilerinin yararlanacağı da belirtilmiş durumda. Tüm ayrıntılara aşağıda yer alan yapılandırma sayfasından göz atabilirsiniz.