Bakan Eroğlu, 624 milyon liralık yatırımların temelini attı

Adana'da İmamoğlu Sulaması 3. ve 4. Kısım Sulama Tesisleri, 1 adet ulaşım tesisi ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından atıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adana'nın İmamoğlu ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 624 milyon lira yatırımla inşa edilen yapıların temelini attı. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adana’nın İmamoğlu ilçesinde düzenlenen toplu temel atma töreninde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen 624 milyon lira yatırım bedelli İmamoğlu Sulaması 3. ve 4. Kısım Sulama Tesisleri, 1 adet ulaşım tesisi ile 2 adet taşkın koruma tesisinin temelini attı.

 

11 AİLEYE OKÖY SERTİFİKASI VERİLDİ

 

Eroğlu, ayrıca 11 aileye ORKÖY sertifikası verdi. Bakan Eroğlu, Türkiye'nin önünde 16 Nisan Anayasa Değişikliği Referandumu'nun bulunduğunu anımsatarak, referandumun ülke tarihinde bir dönüm noktası olacağını, siyasi istikrar için, büyük Türkiye için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu 2023, 2053, 2071 hedeflerinin gerçekleşmesi için hep birlikte "evet" diyeceklerini vurguladı.

 

TÜRKİYE İÇİN BU ZARURİ

 

Türkiye'de mevcut sistemde bir istikrar bulunmadığını, ortalama hükümet ömrünün 16 ay olduğunu vurgulayan Eroğlu, şöyle konuştu: "AK Parti'nin 14 yıllık iktidarı dışında 8 ay, 10 ay ömrü olan hükümetler dahi oldu. Arkadaşlar size soruyorum, 16 ayda bir hükümet ne yapabilir? Büyük projeler yapabilir mi? Benim şahsi kanaatim hükümette koltuğa oturan bakanın, 16 ayda bakanlıkta hangi kapıdan girip hangi kapıdan çıkacağını öğreninceye kadar süresi dolar. Bu çok önemli.