• Bist 100
  108011
 • Dolar
  5,8054
 • Euro
  6,4380
 • Altın
  274,0530
İstanbul
11 / 16
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
08 Kasım 2018 Perşembe 11:46:26 | Son Güncelleme: 08 Kasım 2018 Perşembe 18:56:33

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Büyük operasyonu 2 ayda püskürttük

Bursa Ticaret Odası'nın düzenlediği programda önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, "Büyük operasyonu 2 ayda püskürttük. Türkiye bugün ağustos ve eylül ayından çok ama çok daha güçlü bir durumda, yeterli değil daha da ileriye gideceğiz." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Albayrak, "Büyük operasyonu 2 ayda püskürttük. Türkiye bugün Ağustos ve Eylül ayından çok ama çok daha güçlü bir durumda, yeterli değil daha da ileriye gideceğiz." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıklamalarından satır başları:

"2 AYLIK SÜREÇ ÜLKEMİZE BÜYÜK TECRÜBE KAZANDIRDI"

"2023'e doğru hızla ilerlerken en önemli eşik 24 Haziran seçimleri oldu, Milletimiz bu iktidara 5 yıllık yetki verdi. Türkiye yapısal dönüşümlerini hayata geçirecek. Aldığımız tedbirlerle çok ciddi bir refleks gösterdik. 2 aylık süreç ülkemize büyük tecrübe kazandırdı."

"BÜYÜK OPERASYONU 2 AYDA PÜSKÜRTTÜK"

Büyük operasyonu 2 ayda püskürttük. Toplumun tüm paydaşlarını içine alan enflasyonla mücadele programını açıkladık. Türkiye bugün ağustos ve eylül ayından çok ama çok daha güçlü bir durumda, yeterli değil daha da ileriye gideceğiz. Fiyatlama davranışlarına pozitif şekilde yansımaya başladı. Fırsatçı fiyatlama davranışları geride kaldı."

"PETROL FİYATLARINDA POZİTİF GELİŞMELER OLACAK"

Enflasyonla mücadeleye destek amacıyla, devlet olarak biz de bir dizi KDV ve ÖTV adımları attık. Kolay olanı herkes yapar, makbul olan ise zor olandır. Türk milleti olarak biz hep zor olanı yaptık. Petrol fiyatlarında da daha pozitif gelişmeler olacak. Enflasyonda inşallah Kasım ayında çok daha güçlü neticeler alacağız.

"YIL SONUNDA CARİ DENGE BÜYÜK SÜRPRİZE GEBE"

"Rakamlar bu istikamette giderse yıl sonu cari denge çok daha büyük sürprize gebe daha fazla detay vermeyeyim. Kimsenin piyasadaki bu pozitif havayı bozmasına izin vermeyeceğiz. Mevduat faizi de, kredi faizi de düşüyor. Makas açık ama daralacak.

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT