• Bist 100
  100577
 • Dolar
  5,6946
 • Euro
  6,3074
 • Altın
  274,8660
İstanbul
15 / 24
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
14 Eylül 2019 Cumartesi 10:42:00 | Son Güncelleme: 14 Eylül 2019 Cumartesi 10:42:00

Özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı! Özel güvenlik sonuçları sorgulama sayfası tıkla öğren

Özel güvenlik sınav sonuçları belli oldu. Özel güvenlik sınavına giren adayların heyecanla beklediği sonuçlar açıklandı. Özel güvenlik sınavına giren adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Özel güvenlik sonuçları sorgulama sayfası ile ilgili aramalar yoğunlaştı. 30 Haziran tarihinde gerçekleşen 82. Dönem ÖGG sınavının sonuçları 20 Temmuz tarihinde erişime açılmıştı. 83. Dönem ÖGG sınavının sonuçları da adayların erişimine açıldı. Özel güvenlik sonuçları sorgulama sayfasına haberimizden erişim sağlanabiliyor. İşte Özel güvenlik sonuçları sorgulama sayfası tıkla öğren..

Özel güvenlik sınav sonuçları erişime açıldı. Özel güvenlik sınav sonuçları nereden sorgulanır? merak ediliyor. Adaylar Özel Güvenlik 83. Temel Eğitim Sınavı'na 25 Ağustos 2019 tarihinde girdi. Adaylar sabırsızlıkla sonuçların açıklanmasını istiyordu. 60 soruya doğru yanıt veren adaylar, Özel Güvenlik Kimlik Kartı Almaya hak kazandı. Yazılı sınava itiraz eden adaylar ise Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracak. 83. özel güvenlik sınav sonuçlarına haberimizden erişim sağlanabiliyor.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI
 

83. ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

83. özel güvenlik sınav sonuçları açıklandı. 83. özel güvenlik sınav sonuçlarına yukarıdaki sorgulama ekranından erişim sağlanabiliyor.

SINAVDAN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Özel Güvenlik sınavından geçer not alabilebilmek için sınavın ve uygulama sınavının puanlarının aritemetik ortalamasının 60 olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak;

Temel eğitim sorularından 60 soruyu doğru cevaplayan,

Silah bilgisi sorularından 15 soruyu doğru cevaplayan ve

Atıştan da 3 isabet yapsan

60 soru * 1 puan =60 puan

15 soru*2 puan =30 puan 3 isabet*10 puan =30 puan

Toplam =120 puan /2 = 60 puan alır ve sınavı geçer.

83. ÖZEL GÜVENLİK SINAVINA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan “Özel Güvenlik Personeli/Aday” uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır. Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

 • MAGAZİN
 • SPOR
 • YAŞAM
 • SANAT