Terör ittifakı sokaklara taştı

Türk bakanların ve siyasilerin, Avrupa’daki vatandaşlarıyla buluşmasına izin vermeyen terör sevici ülkeler, PKK’nın Almanya ve Hollanda’nın da aralarında bulunduğu 8 ülkede ‘hayır’ mitingi yapmasına izin verdi. Bu mitinglerle, Avrupa’nın teröristlere artık açıktan destek vermeye başladığı ve kirli ittifakı gizleme gereği duymadığı görüldü. 

Terör sevici Avrupa ülkelerinin PKK’ya destekleri sürüyor. Geçmişte el altından yapılan ve gizlenmeye çalışılan yardımlar bugün milyonların gözü önünde yapılıyor. 16 Nisan referandumu için de PKK ile Avrupa ortak kampanya yürütüyor. Avrupa, PKK’lı teröristlerin ‘hayır’ mitinglerine tam destek sağlarken, mitinglerde polisler güvenlik önlemleri alıyor ve televizyonlarda canlı yayınlarla kirli ittifakı dünyayı duyuruyor. 

PKK paçavralarıyla miting 

Terör örgütü PKK, ‘Yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin’ oylanacağı referandumda ‘hayır’ oyu kullanacağını duyurmuş ve ‘hayır’ propagandasına başlamıştı. PKK’nın bu kararının ardından yalnız bırakılmadı ve kampanya sürecine Avrupa’dan destek geldi. Almanya, Hollanda, Belçika, İsveç, İsviçre, İngiltere, Fransa ve İtalya’da ‘hayır mitingi’ yapıldı. 

Polis eşliğinde yürüdüler

Almanya’da 2 bin polisin güvenliği sağladığı terör mitinginde, PKK’nın bez parçaları sallandı ve terörist başı Abdullah Öcalan’ın posterleri taşındı. Skandal miting, Merkel’in medyası tarafından canlı yayınla dünyaya duyuruldu. Fransa’da ise terör örgütünün sözde yöneticilerinden Remzi Kartal ‘hayır’ mitinginde konuştu.  Kartal, “16 Nisan’da yapılacak olan referandum Kürt halkı için bir fırsattır, Fransa’da yaşayan tüm Kürtler sandığa giderek ‘Hayır’ oyunu kullanarak Erdoğan’a büyük darbe vurmalıdır” dedi. 

Hollanda da izin vermişti 

Türk bakanların ve siyasilerin ülkelerine almayarak, referandumda oy kullanacak Türklerin bilgilendirmesine izin vermeyen Hollanda’da faşist uygulamalara imza atmış ve teröristlerin yanında yer almıştı. Türk bakanların konuşturulmadığı antidemokratik ülkede, terör suçundan aranan isimler ‘hayır’ mitinglerinde konuşmuştu.