Terör elebaşlarına ABD ziyareti

ABD Dışişleri Bakanlığı heyeti, terör örgütü PKK/PYD'nin Suriye'de işgal ettiği bölgeyi ziyaret etti ve Kandil'den gelen terör elebaşlarıyla görüştü. 

MÜTTEFİKLER AFRİN'DE BULUŞTU

ABD'nin terör örgütü PKK/PYD ile münasebetsiz ilişkisi devam ediyor. Terör örgütünün uzantısı YPG'ye, DEAŞ'ı bitirme adı altında binlerce TIR silah, mühimmat ve zırhlı araç veren ABD, bu sefer de PKK/PYD'nin işgal ettiği Suriye topraklarına, Dışişleri heyetiyle çıkartma yaptı. ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan bir heyet, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD'nin işgalindeki yerleşimleri ziyaret etti. Max Martin başkanlığındaki ABD Dışişleri Bakanlığı heyeti PKK/PYD'nin sözde eş başkan yardımcısı Aldar Halil, Kandil'den gelen örgüt elebaşları Fevze Yusuf ve Bedran Ciya Kürt'le görüştü. Martin, ABD'yi Türkiye ve Rusya'nın inisiyatifiyle düzenlenen Astana toplantılarında temsil eden Amerikan heyetinde de yer almış ancak son toplantıya katılmamıştı.

Federal sistem talebi

Görüşmede terör örgütü mensupları, Amerikalı yetkililere Suriye'de federal sistem kurulması taleplerini iletti.  Heyet daha sonra Aynularab'a (Kobani) geçerek, PKK/PYD'nin Suriye kolu YPG’nin ana omurgasını oluşturduğu paravan örgütü Suriye Demokratik Güçleri'nin sözde genel komutanı Şahin Cilo kod adlı Ferhad Abdi Şahin ile toplantı yaptı. ABD heyeti, terör örgütünün Rakka'nın yönetimini sivillerdeymiş gibi göstermek amacıyla kurduğu Rakka meclisi üyeleriyle de bir araya gelerek, harabeye dönen kentin yeniden inşasını görüştü.

HEPSİ BİR ARAYA GELDİ

Kandil kadrosunun öne çıkan isimlerinden Şahin Cilo, PKK/PYD'nin adına uzun süredir silahlı eylemleri yönetiyor. Amerikalı yetkililer saha operasyonlarını, büyük ölçüde terörist Cilo üzerinden yürütüyor. Suriye'de bir süre terör örgütü PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin sözcülüğünü yaptıktan sonra bölgeden kaçan Talal Silo, yaptığı açıklamada “Cilo ile ABD yönetimi arasında tam bir koordinasyon olduğunu” söylemişti. 

Teröristler, ABD’den silah ve mühimmat  yardımının yanı sıra eğitimde alıyor. CIA’in 400 PKK’lıya özel  eğitim verdiği geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. 

ABD’li komutanlara teröristler sık sık görüşüyor. PKK’lılarla Amerikalılar birlikte nöbet tutuyor.