PKK bombaları DEAŞ’tan

Terör örgütü PKK/PYD’nin, El Bab ve Cerablus'ta düzenlediği saldırılarda kullandığı bombaları DEAŞ'lı bir teröriste hazırlattığı ortaya çıktı.

PKK/PYD’li teröristler Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat Kalkanı operasyonuyla kurtardığı El Bab ve Cerablus'ta 6 ve 7 Mart’ta bomba yüklü araçlarla saldırı düzenlemişti. Hain saldırılarda aralarında sivillerin de bulunduğu 8 kişi hayatını kaybetmiş, 15 kişi yaralanmıştı. Saldırılar, PKK ile DEAŞ arasındaki kirli ittifakı bir kez daha gözler önüne serdi. 

SERBEST BIRAKILDI 
Türk istihbaratı her iki olayda kullanılan düzeneklerin, DEAŞ'lı bombacı E.B.T. tarafından hazırlanarak terör örgütüne teslim edildiğini ortaya çıkardı. Buna göre, PKK/PYD’nin kontrol ettiği cezaevinde bulunan terörist E.B.T, bomba düzeneği hazırlaması karşılığında serbest bırakıldı. 

CANLI BOMBA YOLLADI 
Bölgede daha önce yaşanan bazı olaylar da iki örgüt arasındaki kirli ittifakı ortaya koymuştu. DEAŞ'ın Rakka'dan El Bab’a canlı bomba gönderdiği ortaya çıkmıştı. Önceki günlerde YPG saflarında savaşırken Afrin'e 10 kilometre mesafedeki Şiran kentinde esir alınan DEAŞ'lı 5 terörist de TSK ve ÖSO'ya karşı savaşmaları şartıyla terör örgütü tarafından serbest bırakıldıklarını anlatmıştı.