Evi ülke değiştirdi 

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan yaşlı adam, seyahatten dönüşünde dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaştı. Yaşlı adam ya evini ya ülkesini terk etmek zorunda bırakıldığı için isyan etti. 

YAŞAMAK İSTEMİYORSAN TERK ET 

82 yaşındaki Dato Vanişvili isimli talihsiz adam, birkaç günlüğüne ayrıldığı evine döndüğünde büyük bir şok yaşadı. Yuvasına döndüğünde bölgede dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaşan Vanişvili'ye, askerler evinin Rusya sınırları içerisinde kaldığını ve eğer Rusya'da yaşamak istemiyorsa evi terk etmesi gerektiğini söyledi. Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan yaşlı adam ne yapacağını şaşırdı. Duruma isyan edem adam yetkililerden yardım istediğini ifade etti. 

 

İKİ ARADA BİR DEREDE 

 

 Evini terk etmek ve ülkesini terk etmek seçenekleri arasında sıkışan Vanişvili, “Bana, burası Rusya toprağı diyorlar. Ben Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesindenim. Adım Vanişvili ve Gürcü atandaşıyım!” sözleriyle duruma tepkisini gösterdi. Bölge halkı, Rusya ile Gürcistan arasındaki çatışmalardan sonra oluşan ve 'işgal hattı' olarak tanımladıkları sınır çizgisinin her hafta Rusya lehine ilerlediğini söylüyor. Kimileri ise Rusya'nın Kırım gibi Güney Osetya'yı da topraklarına katmak istediğini belirtiyor.